Kasiino boonuse väärtuse arvutamine

Kuidas arvutada kasiino boonuse väärtust?

Online kasiinod pakuvad mängijatele väga palju erinevaid boonuseid, olgu siis tegemist kasiinode tervitusboonustega või siis mingite konkreetsete teiste lühiajalisemate kasiino boonustega. Olenemata boonuse tüübist on tihti boonusega seotud ka mingi kindel läbimängimise kohustus. Ning mõnikord vaadates neid boonusega kaasnevaid läbimängimise nõudeid võivad need tunduda väga suured, ja võiks tekkida küsimus, et kas antud boonus sulle ka tegelikult kasulik võiks olla.

Hea väärtusega boonused leiad nendest kasiinodest:


€ 10 läbimängimise nõudeta boonus ja 25 läbimängimise nõudeta tasuta spinni.

€ 100 boonus ja 300 tasuta spinni.

Kuna boonuseid on väga mitut erinevat tüüpi, siis erinevate boonuste puhul need arvutused on erinevad, küll aga on põhimõtteliselt võimalik boonuste puhul, eriti tavapäraste tasuta spinnide või lihtsalt sissemakse boonuste puhul võimalik välja arvutada ühe või teise kasiino boonuse tegelik väärtus, ja selle põhjal otsustada, kas selle boonuse võtmine on ikka kasulik või mitte.

No brainer boonused

Ehk boonused, mille puhul ei ole sul vaja teha ühtki kalkulatsiooni saamaks aru, et tegemist on hea boonusega. Näitena võiks siin tuua Paf kasiino, mis annab liitujatele tasuta läbimängimise nõudeta spinne ja ka tasuta 10 eurot, millel samuti puuduvad erinevad läbimängimise nõuded. Samuti võib selliste boonuste all ära mainida Betsafe'i hiljutise boonuse, kus tuli vaid vastata küsimusele, kas Tänak on pärast Kataloonia rallit maailmameister või mitte. Tasuta läbimängimise nõudeta raha sai nii õige kui vale vastuse eest.

Aga sellised boonused on pigem erandiks kui reegliks. Tavaliselt on siiski erinevatel boonustel erinevad läbimängimise nõuded, ja mitte kõiki neist ei ole mõistlik kasutada.

Kuidas arvutada kasiino boonuse tegelikku väärtust?

Ehk kuidas saada aru, kas antud kasiino boonuse puhul on tegemist sinu jaoks mõistliku pakkumisega või mitte? Kasiino boonuse oodatava väärtuse arvutamiseks on sul võimalik kasutada suhteliselt lihtsat valemit.

Oodatav boonuse väärtus (OV) = Boonuse suurus eurodes - (maja eelis) x läbimängimise nõue eurodes.

Näiteks kui sulle pakutakse 100 eurost boonust, mille läbimängimise nõue on 40x, ja maja eelis on 4%, siis näeks valem välja selline:

OV = 100 - 0.04x4000

OV = 100 - 160

OV = -60

Ehk siis sellise pakkumise puhul ei ole tegemist sinu jaoks kasuliku boonusega.

Teine variant sama asja arvutamiseks on (boonus x läbimängimise nõue) x maja eelis. Selline arvutus on kasulik kasiino poolt vaadatuna, kuna eelmise näite põhjal tuleks vastuseks 160, mis tähendab seda, et kui kasiino annab sulle boonusena 100 eurot, siis tagasi saaks ta arvutusest lähtuvalt 160. Ehk teisisõnu taoline pakkumine ei maksa kasiinole mitte midagi.

Kui aga eelpool mainitud numbreid pisut muuta, siis võiks sama pakkumine juba pigem mõistlikuks muutuda. Oletame, et taaskord on boonuse suuruseks 100 eurot. Küll aga on selle läbimängimise nõue 25x ning maja eelis 3%. Sellisel juhul näeks boonuse väärtuse arvutuskäik välja järgmine:

OV = 100 - 0.03x2500
OV = 100 - 75
OV = 25

Ehk siis tõenäosus boonuse kasutamisega plussi jääda on suurem kui miinusesse jäämise võimalus. 

Kuidas leida kasiino maja eelise protsenti?

Seda, kui suur kasiino eelise protsent täpselt on, on raske öelda, tõenäoliselt jääb see alati keskeltläbi 5 protsendi juurde. Küll aga on väga lihtne seda protsenti teada saada erinevate tasuta spinnide boonuste puhul, kuna tasuta spinnid antakse sulle tavaliselt ühes kindlas slotimängus mängimiseks ja RTP ehk keskmine tagasimakse protsent on leitav iga mängu kohta. Toome näite NetEnti Jumanji sloti kohta.

Oletame et detailid on järgmised:

  • Boonus: 100 tasuta spinni
  • Tasuta spinni väärtus: 0.1 eurot
  • Boonuse rahaline väärtus: 10 eurot (100x0.1)
  • Jumanji RTP: 96.66%
  • Kasiino maja eelis: 100 - 96.66 ehk 3.34%
  • Võitude läbimängimise nõue: 25x

Valem, mida uuesti kasutada saame on siis ikka selline:

Oodatav boonuse väärtus (OV) = Boonuse suurus eurodes - (maja eelis) x läbimängimise nõue.

Ehk siis Jumanji boonuse puhul oleks arvutuskäik järgmine:

OV = 10 - 0.034x25x10

OV = 1.5

Ehk siis boonuse võtmine selliste detailide puhul on sinu jaoks eeldatavalt kasumlik. Kuigi keskmiselt on need 100 tasuta spinni sulle väärt pärast läbimängimist 1.5 eurot lisaks, on tegemist siiski positiivse boonusega.

Juhul, kui tegemist on tavapärase sissemakse boonusega, mille läbi mängimiseks on sul võimalik valida erinevate slottide vahel, siis selle puhul saad valemisse panna konkreetse sloti maja eelise, millel sa seda boonust läbi mängida oled otsustanud.


https://www.eestikasiino.com

Korduma kippuvad küsimused

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...