Paytable – kuidas seda lugeda?

Kui paljude kogenud mänguautomaatide kasutajate jaoks pole väljamaksete ja võimalike boonuste kohta informatsiooni ammutamine ning sellest aru saamine keeruline, võib see uustulnukatele näida hiina keelena. Mängimist teadmatus küll ei sega, ent end asjadega kurssi viies on huvitavam mäng automaatselt garanteeritud. Järgnevalt anname kiire ülevaate sellest, mida mängija võiks mänguautomaatide paytable'ite kohta teada.

Mänguautomaatide paytable

Iga veebis olev slotsimäng pakub teatud sorti paytable'it, mis aitab mänguril näha, milline on ühe või teise sümboli väärtus. Selleks, et tabelile ligi pääseda, tuleb sul klikkida kas “help" või “paytable" nupule. Nii pea, kui oled seda teinud, avaneb leht, millel on kirjas hulgaliselt sümboleid ning nendele vastavaid väljamakseid. Oluline on tähele panna, et paljud äsja alustanud mängurid satuvad segadusse, kui mängu käigus on tarvis selle kohta ühtteist välja selgitada. Oskuslik paytable'I lugemine tuleb igale mängurile kindlasti kasuks.

Lisa payline

Enamik tänapäevaseid mänguautomaate annavad mängurile võimaluse ühe spinni jooksul mängida mitmete payline'dega suurendades nii oluliselt oma võidušanse. Mängurid, kes aga pole niivõrd kogenud, satuvad vahel segadusse, kuna võitvaid kombinatsioonid pole mitte alati risti loetavad ning teinekord tuleb kasuks diagonaalne lugemisoskus. Näiteks, kui sa mängisid neli payline'i ühe spinniga, siis neljas võitev kombinatsioon võib esile tulla v- kujuliselt. Kuidas ka poleks, peaks paytable näitama mängurile, millistel erinevatel viisidel saab lisa payline'idega võitvat kombinatsiooni luua.

Reulaarsed väljamaksed

Regulaarsed väljamaksed ei tekita tavaliselt mängurite hulgas liialt segadust, mistõttu ei peatu me sel teemal pikalt. Mänguautomaatide paytable näitab, kui palju mängur võidab, kui ta saab ühes payline'is kindla arvu sümboleid. Näiteks, saades ühes payline'is kolm tähte, on võiduks 20 münti, samas kui nelja tähega teenib 50 münti ning viis sama tähte ühes payline'is tähendab 500 mündi võitmist. Mida haruldasema sümboliga tegu on, seda rohkem võidab mängur läbi regulaarsete väljamaksete (sõltuvalt numbritest) raha.

Scatter sümbolid

Kui mängida viierealist slotsimängu, on tavaliselt näha, milliseid scatter sümboleid pakutakse. Teinekord ajavad koefitsendid segadusse, kuna scatter sümbolid korrutavad kogu panust, mitte vaid võitvat kombinatsiooni. Näiteks, ütleme, et õige arv scatter sümboleid ilmus ekraanile ning sa panustasid €0.05 kahekümne payline'i peale (kokku €1.00), sümbolid korrutavad aga sinu €1 panuse. Tavaliselt läheb tarvis 3-5 scatter sümbolit, et panuseid korrutada. Nii korrutavad näiteks kolm sümbolit võite 3-ga, neli sümbolit aga 20-ga ning viis sümbolit suisa 200-ga.

Asendussümbolid

Vahel pakuvad mänguautomaadid nii scatter kui ka asendussümboleid. Asendussümbolid on täiesti erinevad scatter-omadest, kuna need ilmuvad võitvas kombinatsioonis, mitte suvaliselt reel'il. Kui asendussümbol ilmneb võitvas kombinatsioonis, kahekordistab see kogu kombo väärtust. Samuti tasub ära märkida, et kui scatter - ja asendussümbolid ilmnevad samas kombinatsioonis, siis scatter tühistab asendussümboli.

Wild sümbolid

Need sümbolid on alati populaarsed, kuna nendega saab asendada teisi sümboleid moodustades seeläbi võitva kombinatsiooni. Kui näiteks kuu (moon) sümbol on wild ning sa said selle koos kahe tähe sümboliga ühes payline'is, siis su resultaadiks on kolm tähte ning sellest lähtuvalt ka väljamakse. Wild sümbolid on tihti jackpoti võidu aluseks. Seda siis, kui viis neist esineb ühes payline'is, mida küll juhtub paraku haruharva.

Koefitsendid Koefitsente on veidi lihtsam mõista kui scatter sümboleid, kuna need korrutavad tavalist võitvat kombinatsiooni. Näiteks kui sa saad 5x koefitsendi payline'is, kus sul oli kümne mündine võidukombinatsioon, saaksid sa nüüd 50 mündise väljamakse. Paljudel juhtudel täiustavad koefitsendid võitvat kombinatsiooni, seega saab neid pidada paremaks variandiks kui wild sümboleid.

Boonuse sümbolid

Boonusmängud on populaarsed just tänu neile sümbolitele. Küll on aga boonuste ilmnemisel väga spetsiifilised reeglid, kuna sümbol peab ilmnema teisel ja neljandal reel'il võitvas kombinatsioonis; vahel aga tuleb boonusmäng kui reel'idel ilmub kas kolm või enam boonussümbolit. Kindel on aga see, et see, kuidas boonussümbolid töötavad, ei ole määratud süsteemi järgi ehk et need varieeruvad mängust mängu. Soovitame oma maksetabelit hoolikalt järgida, et mängu kulgu huvitavamaks muuta!


https://www.eestikasiino.com

Eesti Kasiino annab sulle ülevaate Eestis tegevusluba omavatest online kasiinodest, mida oleme ise proovinud ja julgeme soovitada. Pakume sulle ülevaadet parimatest internetikasiinodest Eestis, suurimatest tasuta raha pakkumistest ja parimatest tasuta spinnide boonustest. Keeruta uutel videoslottidel ja loe lähemalt, mis toimub Eesti kasiinomaasikul.

Loe edasi...

Eestikasiino.com kasiinodes mängimine pakub põnevat meelelahutust, kuid teadvustame ka mängimisega kaasneda võivaid võimalikke hasartmängu riske. Probleemse mängurluse korral saab abi nõustamiskeskuse abiliini telefonilt 15410 või nende veebilehelt.

Loe lähemalt...